Grootste stijging in Zoetermeer
In 29 van de 52 Zuid-Hollandse gemeenten steeg de toeristenbelasting in 2024. Vooral voor een hotelovernachting in Zoetermeer betalen toeristen fors meer dan een jaar eerder: het tarief ligt nu op € 9,38 per persoon per nacht, waar dit vorig jaar nog € 3,85 was. Dit is de op één na grootste stijging van alle Nederlandse provincies: alleen in het Noord-Hollandse Wijdemeren was de stijging nóg groter (+165,2%).
Ook in Dordrecht en in Delft is het overnachtingstarief dit jaar flink duurder dan in 2023. De vijf gemeenten in Zuid-Holland met het sterkst stijgende tarief zijn als volgt:
- Zoetermeer: +143,8% 
- Dordrecht: +75% 
- Delft: +47,5% 
- Alphen aan den Rijn: +33,3% 
- Zuidplas: +31,4% 
Relatief hoog tarief in Zuid-Holland, dit zijn de duurste gemeenten
Gemiddeld betaal je in Zuid-Holland € 3,05 per persoon per nacht aan toeristenbelasting. Dit is het op twee na hoogste gemiddelde tarief van alle Nederlandse provincies en ligt tevens een stuk hoger dan het landelijk gemiddelde van € 2,34. Wel zijn er grote verschillen per gemeente.
De gemeente Zoetermeer spant de kroon en heeft hiermee de gemeente Rotterdam ingehaald als duurste gemeente van de provincie. De 5 duurste gemeenten in Zuid-Holland zijn als volgt:
- Zoetermeer: € 9,38 
- Rotterdam: € 8,71 
- Westland: € 6,70 
- Leidschendam-Voorburg: € 6,05 
- Den Haag: € 6,00 
In Zoeterwoude werd dit jaar toeristenbelasting voor het eerst ingevoerd. Toeristen betalen hier nu € 3,00 per persoon per nacht wanneer zij in een hotel overnachten. 
In 13 Zuid-Hollandse gemeenten betaal je vooralsnog geen toeristenbelasting: Gorinchem, Albrandswaard, Hendrik-Ido-Ambacht, Hillegom, Kaag en Braassem, Krimpen aan den IJssel, Lansingerland, Nieuwkoop, Ridderkerk, Zwijndrecht, Hardinxveld-Giessendam, Sliedrecht en Teylingen.
Benieuwd naar de hoogte van de toeristenbelasting in jouw gemeente of die van je vakantiebestemming? Kijk dan op:
https://www.bungalowparkoverzicht.nl/nieuws/toeristenbelasting-2024

 8.4 ℃
8.4 ℃





















