DORDRECHT - Over twee weken is het zover. Na een afwezigheid van 21 jaar is één van de meest iconische wielerkoersen van Nederland terug: de Tour of Holland. Met een Dordtse etappe op woensdag 15 oktober.

De NIBC Tour of Holland bestaat uit een proloog en vijf etappes, elk met een eigen karakter. De proloog is in Den Haag, eerste etappe Dordrecht, 2e etappe Etten-Leur, 3e etappe Limburg, 4e etappe Drenthe en de laatste etappe is in Arnhem.

Dordtse etappe

Op woensdag 15 oktober start in Dordrecht de eerste etappe vanaf het Statenplein. Om 12.30 uur presenteren de ploegen zich, waarna om 13.45 uur het startschot klinkt en renners als Tim Merlier, Olav Kooij, Fabio Jakobsen, Christophe Laporte, Arnaud de Lie, Daan Hoole, John Degenkolb en Danny van Poppel van start gaan.

De renners rijden via het centrum van Dordrecht richting Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht naar de Alblasserwaard, waar de officiële start plaatsvindt. De lus langs Alblasserdam, Oud-Alblas, Nieuw-Lekkerland en Kinderdijk wordt vijf keer gereden.

Een unieke kans om het peloton meerdere keren te zien passeren. De finish is op de Zwijndrechtse brug met direct daarna (rond 17.00 uur) de huldiging van de winnaars op het Statenplein.

Fietsfestival Statenplein

Op de dag van de etappe in Dordrecht is er het Fietsfestival op het Statenplein. Van 10.00 tot 18.00 uur zijn er diverse activiteiten op het plein. Zoals:

• Een clinic op racefietsen.
• Slowbiking, waarbij deelnemers tegen elkaar strijden om zo langzaam mogelijk een parcours van 11 meter af te leggen.
• Kidscross, waarbij kinderen binnen een afgezet parcours de begintechnieken van fietsen over obstakels leren.
• Je eigen smoothie trappen bij de Smoothie Fiets.
• NIBC Beat The Pro: een uitdagende wedstrijd waarbij deelnemers de tijd die door een profwielrenner is neergezet kunnen proberen te verslaan.

Tourversie 5 oktober

Op 5 oktober kunnen fietsliefhebbers daarom (een gedeelte van) de eerste etappe rijden door mee te doen aan de Tourversie Dordrecht. Er zijn die dag racefietsroutes in en rond Dordrecht met afstanden van 75, 115 en 155 kilometers. Er is ook een recreatieve route te fietsen van 35 kilometer.

De startlocatie is bij de wielervereniging De Mol aan de Vogelaarsweg. Aanmelden kan via www.tourversiedordrecht.nl.

Overige side-events

Naast de tourtochten zijn er meer initiatieven om het fietsen onder de aandacht te brengen. Zo zijn er fietslessen voor vrouwen, clinics voor kinderen en virtuele fietstochtjes voor senioren in woonzorgcentra.

Meer informatie over de Tour of Holland is te vinden op www.nibctourofholland.cc.